Zomrel Ladislav Brada

13.05.2020 11:09

Zomrel Ing. Ladislav Brada, vo veku 52 rokov v utorok, zastával funkciu starostu košickej mestskej časti (MČ) Poľov. 

Pre TASR to potvrdila viceprimátorka a miestna poslankyňa tejto MČ Lucia Gurbáľová s tým, že podľahol dlhodobým zdravotným ťažkostiam.

Starostom bol druhé volebné obdobie. "V Poľove momentálne všetci žijeme smútkom. Ako miestni poslanci aj ako jeho kolegovia sa snažíme zabezpečiť jeho dôstojnú poslednú rozlúčku aj v rámci opatrení, ktoré musíme dodržať,"

 

Vážená smútiaca rodina, pracovníci, obyvatelia Obce Poľov.

 

dovoľte mi osobne vyjadriť nesmierny zármutok a smútok nad úmrtím Ing. Ladislava Bradu, starostu Obce Poľov ako miestnej časti mesta Košice a súčasné úprimnú sústrasť všetkým, manželke, deťom, rodine, činovníkom a občanom Poľova, známym, priateľom a jeho kolegom ako z terajšieho pôsobiska aj tým z Colného úradu Košice, kde dlhé obdobie aktívne pôsobil.

Veľký smútok mám vo svojom srdci a srdciach jeho bývalých kolegov z Colnej správy SR a všetkých colných úradov v Slovenskej republike.

Laco bol človek priamy, statočný, spravodlivý a pripravený vždy pomôcť, bol vysokokvalifikovaným odborníkom a veľmi platným členom colnej správy a to nielen v časoch jeho aktívnej činnosti.

Som v súčasnosti tiež výsluhovým dôchodcom ako bol i Laco, pracoval v prospech našej vlasti a i rodnej obce pri jej zveľaďovaní.  

Pracoval som s ním z úrovne Colného riaditeľstva Slovenske republiky a môžem povedať, že mi bolo cťou s ním pracovať, riešiť viaceré projekty a podieľať sa na spolupráci pri ekonomickej ochrane našej drahej vlasti.

Laco nech Ťa anjeli vynesú do výšin, nech nájdeš pokoj, je nám veľmi ľúto, že si odišiel  na vrchole svojich životných síl a budeš nám veľmi chýbať v našich radoch medzi výsluhovými dôchdcami z radov colníkov.

Česť Tvojej pamiatke a veľmi nás mrzí, že sa nemôžeme zúčastniť na poslednej rozlúčke s Tebou z dôvodu trvajúcich bezpečnostných opatrení v tejto mimoriadnej situácií.

Je to obrovská strata pre Tvoju rodinu, obec, colnú správu, kolegov, priateľov i známych.

Odpočívaj v pokoji Laco, navždy sa s Tebou lúčime.

R.I.P.