D. Čech vyviazol iba s podmienkou

28.05.2021 11:18

Bývalý viceprezident finančnej správy D. Čech dostal 3-ročný podmienečný trest


Bývalého viceprezidenta finančnej správy Daniela Čecha, obvineného z prijímania úplatku a zadržaného v rámci minuloročnej decembrovej akcie Judáš, odsúdil v stredu Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, na trojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou na štyri roky. Rozsudok, podľa ktorého musí zaplatiť aj 30-tisíc eur, je právoplatný.
ŠTS schvaľoval dohodu o vine a treste, na ktorej sa Čech dohodol s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Jej súčasťou je aj to, že obvinený sa vzdáva práva na verejný súdny proces a možnosti odvolať sa voči verdiktu. Ak by nezaplatil finančný trest, dostal by rok navyše. Predpokladom na uzatvorenie dohody bolo jeho plné priznanie viny.
Čech prijal úplatok vo výške 14-tisíc eur, ktorý sa mal týkať krytia ilegálnych obchodov podnikateľa Františka Böhma. K dohode mu pomohla jeho spolupráca s políciou.

Právoplatne odsúdený Čech sa pre médiá nevyjadril, urobil tak jeho obhajca. „Tento trest považujeme za primeraný," reagoval Milan Malata.

 

Zdroj: 
https://www.trend.sk/spravy/viceprezident-financnej-spravy-d-cech-dostal-3-rocny-podmienecny-trest